Zdrowie

Dobry seks – jak wspierać w siedmiu strefach życia

Seksualność jest naturalną funkcją mającą ogromne znaczenie dla psychiki, poczucia własnej wartość i podejmowania interakcji społecznych. Jednakże, wiele par staje w obliczu rosnącej presji, aby sprostać oczekiwaniom związanym z ich “funkcjonowaniem” seksualnym. Do pewnego stopnia winne temu są nowoczesne media przekazujące mit o wiecznej namiętności i obrazy idealnego partnera seksualnego. Tematy dotyczące seksu są w mediach omawiane otwarcie i często, a prezentowane tam pary bez skrępowania rozmawiają o swoich problemach w sypialni. Rzeczywistość wygląda jednak z reguły zupełnie inaczej. Lęk przed porażką, wzajemna obwinianie się lub emocjonalne wycofanie się partnera może uruchomić proces, który prowadzi do powstania zaburzeń seksualnych.

Przy dłuższym związku z partnerem, życie seksualne często traci swoją początkową atrakcyjność. Niewielu z nas potrafi wyzwolić się z cyklu typowych etapów następujących w związku. Pierwszy etap namiętności szybko mija. Seks staje się coraz rzadszy, mniej ekscytujący i mniej atrakcyjny. Seks i zdrowie, to układ wzajemnych zależności. Z jednej strony udane życie seksualne pozytywnie oddziałuje na ogólny stan zdrowia, a z drugiej warunkiem udanego pożycia jest dobry stan zdrowia.

Poznaj program Herina, który może Cię wspierać w dobrym życiu seksualnym!

Kluczowym elementem pozwalającym na zachowanie dobrego stanu zdrowia jest odpowiednia dieta. A dobry stan zdrowia to konieczny warunek udanego życia seksualnego. Sposób odżywiania ma wpływ na świadomość własnego ciała i równowagę energetyczną, a także może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na libido. Komponując dietę mającą za zadanie wspomagać zdrowie seksualne nie sposób zapomnieć o pieprzycy peruwiańskiej, która cechuje się działaniem wspomagającym prawidłowe działanie funkcji seksualnych organizmu. Warto również pamiętać o składnikach mineralnych: jodzie, wapniu oraz witaminach, w tym biotynie B7, kwasie pantotenowym PP, tiaminie B1, kobalaminie czyli B12, pirodyksynie B6 i C, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Poznaj program żywieniowy Herina dobry seks!

Sen

Kolejnym ważnym czynnikiem udanego życia płciowego jest zdrowy sen. Niedobór snu powoduje stres, a tym samym zwiększone wydzielanie hormonu stresu – kortyzolu. Kortyzol jest zabójcą przyjemności, ponieważ hamuje wydzielanie testosteronu, co powoduje spadek ochoty na seks. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, mimo tego, że kobiety mają znacznie mniej testosteronu we krwi.

Sprawdź dlatego jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry seks!

Relaks i pielęgnacja

U mężczyzn jednym z najczęstszych problemów seksualnych jest przedwczesny wytrysk, u kobiet – oziębłość. Nie zawsze wynika to z dolegliwości fizycznych. Często jest to spowodowane nadmiernym poziomem stresu w życiu codziennym. Pomocne, w tego rodzaju problemach są działania prowadzące do relaksacji i regeneracji ciała i umysłu.

Sprawdź dlatego jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry seks!

Oddech

Nerwowość, stres to częste przyczyny zaburzeń zdrowego życia seksualnego. “Weź teraz głęboki oddech”. Taką radę otrzymujemy, gdy jesteśmy zdenerwowani, źli lub zestresowani. I to nie bez powodu. Oddychając świadomie mamy nie tylko czas do zastanowienia, ale także oczyszczamy umysł i zmniejszamy wewnętrzne napięcie.

Sprawdź dlatego jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry seks!

Ruch

Osoby regularnie ćwiczące nabierają kondycji, dobrze się czują w swojej skórze i tryskają energią. Ale aktywność fizyczna to nie tylko spalanie zbędnych kalorii. Jest jeszcze jeden dobry powód, aby regularnie trenować. Aktywność ruchowa sprzyja również popędowi seksualnemu i czyni seks jeszcze lepszym.

Sprawdź dlatego jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry seks!

Emocje

Seks i miłość dla większości ludzi stanowią jedność. Równowaga emocjonalna jest warunkiem udanego seksu. Jeśli w normalnym życiu codziennym unikamy negatywnych emocji, to tym bardziej powinniśmy ich unikać w kontekście seksu. Ta strefa życia powinna być nastawiona wyłącznie na miłość, radość, czułość, uczucie, otwartość, zaufanie, oddanie i wszystkie inne piękne stany emocjonalne.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry seks!

Relacje

Pragnienie posiadania partnera jest silnie zakorzenione w ludzkiej psychice. Związek i relacja z innymi człowiekiem są nam niezbędne do życia. Spełniają one nasze uniwersalne podstawowe potrzeby, takie jak akceptacja, przynależność, bliskość, bezpieczeństwo. Stabilna relacja ma pozytywny wpływ na samoocenę i zarządzanie stresem, a poprzez to na życie seksualne.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry seks!

Bez seksu nie istnielibyśmy, seks jest zatem istotnym elementem i jedną z największych sił napędowych ludzkości. Udane życie seksualne to podstawa zdrowia.

Zapoznaj się z Herina dobry seks, która będzie Cię wspierać w zachowaniu zdrowych relacji seksualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.