Zdrowie

Dobry sen to jedna z ważniejszych potrzeb organizmu

Sen jest jedną z naszych najważniejszych, podstawowych potrzeb, która musi być regularnie zaspokajana. Jest ważniejsza nawet niż potrzeby jedzenia i picia. Już jedna nieprzespana noc niesie ze sobą przykre następstwa. Jeśli jakość naszego snu nie jest optymalna wówczas spada wydajność fizyczna i psychiczna, ponieważ ciało i umysł nie mogą się zregenerować.

Przy dobrym śnie metabolizm jest spowolniony, ale w pełni aktywne są mechanizmy naprawcze organizmu. Układ odpornościowy jest wzmocniony, skóra regeneruje się, hormony wzrostu budują gęstość kości i siłę mięśni. Ponadto, nasz mózg przetwarza i segreguje doświadczenia minionego dnia. Zdrowy wypoczynek jest warunkiem koniecznym świetnego samopoczucia.

Poznaj program Herina, który pomoże Ci w odnalezieniu dobrego snu!

 Dieta

Rozsądna dieta wspiera zdrowie organizmu, w tym dba także o sen. Niektóre potrawy i nawyki żywieniowe mogą być promotorem zdrowego odpoczynku. Przykładem mogą być takie produkty jak owies zwyczajny, który wspiera zdrowy odpoczynek.

Poznaj program żywieniowy Herina dobry sen!

Sen

Żyjemy szybko i często w dużym stresie. Do późna spędzamy czas przed telewizorem lub telefonem. Chcemy szybko zasypiać, spać bez przerw i budzić się rano w stanie wypoczętym, skoncentrowanym i aktywnym, a także w pozytywnym nastroju. Wiele z przyczyn, które stoją na drodze do poprawnego snu można eliminować za pomocą włączenia w swoje codziennie życie odpowiednich, zdrowych nawyków.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry sen!

Relaks i pielęgnacja

Problemy ze snem są często wywoływane przez stres: nerwy i zmartwienia utrzymują w nocy pracę serca i krążenie na pełnych obrotach. W ten sposób powstaje zaklęty krąg: denerwujesz się, że nie możesz zasnąć i w ten sposób przyczyniasz się dodatkowo do obniżenia jakości odpoczynku. Prowadzi to do wyrobienia złych nawyków, które trwale nie pozwalają na prawidłowe zasypianie i spanie w nocy. Jednak można pomóc w przeciwdziałaniu temu, wprowadzając dobre nawyki relaksacyjne, wspierające dobry odpoczynek.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry sen!

Oddech

Warunkiem wysokiej jakości życia jest regularny, spokojny odpoczynek w nocy. Obejmuje to zarówno wystarczający czas jego trwania, jak i dobrą jakość. Fatalny wpływ na jakość ma nieregularny, nocny oddech, który powoduje, że mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Prawidłowe nawyki oddychania tuż przed zaśnięciem pomogą Ci więc w poprawie jakości odpoczynku nocnego.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry sen!

Ruch

Jest to już truizm – osoby, które regularnie się ruszają, żyją zdrowiej! Nie wszyscy jednak wiedzą o tym, że ruch ułatwia również zasypianie. Należy jednak przestrzegać określonych zasad.  Należy, na przykład, zwracać uwagę na to, aby unikać bardzo intensywnego wysiłku tuż przed udaniem się na spoczynek.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry sen!

Emocje

Często przyczyną trudności z zasypianiem i przespaniem nocy jest nerwowa karuzela negatywnych myśli i emocji. Trudno jest usunąć niechciane myśli i uczucia, ale można je zastąpić innymi, bardziej pozytywnymi emocjami. Nawyki pozwalające na świadomą kontrolę emocji są więc pomocne także w przypadku obniżonej jakości snu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry sen!

Relacje

Ludzie robią wiele, aby utrzymać siebie i swoje ciało w zdrowiu. Ograniczają palenie papierosów, piją mniej alkoholu, zdrowo się odżywiają. Często jednak zaniedbuje się dobre relacje z przyjaciółmi i rodziną, a także w partnerstwie. Tymczasem mają one zasadnicze znaczenie dla naszego samopoczucia, nastroju, poziomu stresu i, jeśli nie są odpowiednio ułożone, mogą być powodem zaburzeń snu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina dobry sen!

Sen jest elementarnym aspektem życia każdego człowieka. W tym czasie organizm odpoczywa i może skupić się na swojej regeneracji. Krążenie krwi spowalnia, puls obniża się, a oddech się uspokaja. Jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniej ilości zdrowego odpoczynku osłabiamy jakość naszego życia.

Zapoznaj się z Herina dobry sen, która może cię wspierać w zachowaniu dobrej jakości snu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.