Zdrowie

Drugi trymestr ciąży w siedmiu filarach zdrowia

Drugi trymestr ciąży to szczególnie ekscytujący moment. Nienarodzone dziecko rozwija się bardzo szybko i nabiera coraz bardziej ludzkich kształtów. W tym okresie wykonywane są także pierwsze badania ultrasonograficzne, które są dla każdej z nas szczególnie radosnym wydarzeniem.

Twoja relacja z dzieckiem ulega wzmocnieniu. Także dlatego, że około 20. tygodnia, widoczna staje się płeć dziecka. Z drugiej strony, w tym czasie, około 5 miesiąca ciąży, pojawia się po raz pierwszy mały cud w postaci nieśmiałych ruchów i kopnięć dziecka.

Poznaj program Herina, który może Cię wspierać w II trymestrze ciąży!

W II trymestrze ciąży zwiększa się Twoje zapotrzebowanie kaloryczne oraz zapotrzebowanie na pewne specyficzne elementy, takie jak wapń, witamina D i magnez. Wspomagają one prawidłową pracę mięśni brzucha i pozwalają na utrzymanie zdrowych kości. Wspierają rozwój układu nerwowego, w tym mózgu. Zrównoważona, zdrowa dieta oraz, w razie potrzeby, odpowiednie suplementy diety dostarczą Ci wystarczających ilości tych składników odżywczych. Nie zapomnij także o wsparciu z ziół takich jak mniszek lekarski, który wspomaga odpowiednie trawienie i apetyt, jak również wspiera przyswajanie pokarmów.

Dlatego poznaj program żywieniowy Herina wsparcie II trymestru ciąży!

Sen

W II trymestrze ciąży organizm potrzebuje mniej głębokiego snu. Oznacza to, że możesz spać więcej niż w I trymestrze, ale niekoniecznie będziesz czuła się bardziej wypoczęta. Zmęczenie towarzyszy Ci w ciągu dnia i wpływa negatywnie na Twoje samopoczucie. Hormony sprawiają, że musisz chodzić do toalety w nocy. W II trymestrze Twój umysł jest bardzo aktywny i nie pozwala Ci szybko zasnąć.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie II trymestru ciąży!

Relaks i pielęgnacja

Twoje dziecko jest rozwinięte i teraz już tylko musi rosnąć. Twoje ciało dostosowało się do ciąży. Jeśli wcześniej cierpiałaś na poranne mdłości, to teraz one ustępują. Jest to więc doskonały czas na poświęcenia czasu własnemu odprężeniu! Pomóc mogą zabiegi relaksacji i regeneracji ciała i umysłu.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie II trymestru ciąży!

Oddech

Odpowiednie oddychanie jest niezwykle ważnym elementem zdrowia każdego człowieka, również tego, którego trzymasz pod sercem. Głębokie, spokojne oddychanie pomoże Ci utrzymać spokój i odnaleźć relaks, co szczególnie istotne jest w czasie, w którym wiele czasu poświęcasz na zmartwienia i niepokoje – czy robisz wszystko, żeby sprowadzić na świat zdrowego i szczęśliwego człowieka. Świadome oddychanie będzie wspierać zarówno Twój organizm, jak i organizm dziecka oraz ułatwi poród.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie II trymestru ciąży!

Ruch

II trymestr ciąży to zazwyczaj czas, w którym czujemy się najsilniejsze. Jeżeli ciąża przebiega normalnie, to nie ma przeciwwskazań do umiarkowanego uprawiania sportu w tym okresie. Ruch jest teraz szczególnie ważny. Pomaga wzmacniać Twoje mięśnie i układ sercowo-naczyniowy, czyli właśnie to, czego najbardziej potrzebujesz w czasie ciąży i porodu! Bądź więc aktywna i świadomie włączaj ćwiczenia do swojego codziennego życia.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie II trymestru ciąży!

Emocje

Dla ciała każdej z nas ciąża jest wielkim obciążeniem. W II trymestrze ciąży organizm przyzwyczaja się do zmian hormonalnych, ale nadal musimy sobie radzić z wieloma, dręczącymi nas, pytaniami: Czy będę dobrą matką? Czy moje dziecko będzie zdrowe? Może mieć to negatywny wpływ na nasze nastroje, a także na prawidłowy przebieg ciąży. Warto więc szczególnie dbać wtedy o równowagę emocjonalną.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie II trymestru ciąży!

Relacje

W II trymestrze ciąży większość z nas oswoiła się już z nową sytuacją. Cała dalsza rodzina oraz przyjaciele są już poinformowani. Robione są plany na przyszłość. Czas oczekiwania jest bardzo ekscytujący dla każdej pary przyszłych rodziców, którzy szczególnie chcą wtedy dbać o dobre relacje z otoczeniem.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie II trymestru ciąży!

W drugim trymestrze ciąży rozwój dziecka postępuje w coraz szybszym tempie. W tym czasie organizm każdej z nas stabilizuje się, a przykre objawy pierwszego okresu ciąży z reguły ustępują. Jednak jest to też czas, w którym potrzebujemy szczególnie zadbać o właściwą dietę oraz samopoczucie.

Zapoznaj się z Herina wsparcie II trymestru ciąży, która będzie wsparciem w przejściu tego okresu ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.