Zdrowie

Masa mięśniowa i energia – rozwój oraz utrzymanie

Trening podnosi Twoją sprawność fizyczną, utrzymuje Cię w zdrowiu i zapewnia atrakcyjną sylwetkę. Mięśnie są wielkim organem metabolicznym. To największy, obok mózgu, “spalacz” kalorii.

Dobrze wytrenowana muskulatura, a tym samym większa siła, ułatwia wiele codziennych czynności i zapobiega urazom. Masa mięśniowa jest ważna dla utrzymania stabilnych stawów. Regularny trening jest kluczem do zdrowia. 656 mięśni, które znajdują się w organizmie każdego człowieka, każdego dnia utrzymują nasze ciało w ruchu. Silnie umięśnione ciało może radzić sobie lepiej z chorobami cywilizacyjnymi.

Poznaj program Herina, które pomogą Ci w budowie tkanki mięśniowej!

Podobnie jak w przypadku diet kontrolujących masę ciała, również w treningu sposób odżywiania odgrywa szczególnie ważną rolę. Ci, którzy nie dostosują diety do swojego treningu, osiągną zdecydowanie mniejsze rezultaty. Istnieje wiele różnych metod treningowych, nakierowanych na przyrost masy mięśniowej. Jednak każda z nich wymaga nieco innego doboru składników odżywczych w diecie. Generalnie, w tym rodzaju treningu, najważniejszą rolę odgrywają pokarmy bogate w białko, które przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej . W sytuacji, gdy zależy nam na zdrowej pracy mięśni warto sięgnąć również po zioła, np. korzeń imbiru, który wykazuje działanie wspomagające w utrzymaniu masy mięśniowej i zachowaniu odpowiedniego poziomu energii.

Dlatego poznaj program żywieniowy Herina energia i masa mięśniowa!

Sen

Niewystarczająca ilość i jakość snu, w dłuższym okresie czasu mają bardzo negatywny wpływ na organizm. I to na wielu poziomach. Aby zachować poziom energii, hormonów, dobry metabolizm i prawidłowe procesy regeneracyjne należy zapewnić odpowiednią ilość i jakość snu. Szczególnie dla osób chcących budować masę mięśniową zdrowy sen jest bardzo ważny z kilku powodów. Z jednej strony, sen przywraca do równowagi gospodarkę hormonalną, a z drugiej strony, regeneracja mięśni i układu nerwowego odbywa się właśnie podczas snu! Jeśli ta faza jest zakłócona, wzrost Twoich mięśni może się więc zatrzymać, a Ty nie będziesz mieć siły na treningach!

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina energia i masa mięśniowa!

Relaks i pielęgnacja

Regularny, intensywny trening obciąża organizm. Bez świadomych faz regeneracji wysiłek jest jednak bezużyteczny. Masa mięśniowa efektywnie rozbudowuje się tylko wtedy, gdy ma wystarczająco dużo czasu na regenerację. To nie nadmierny trening, ale równowaga pomiędzy obciążeniem a regeneracją sprawia, że mięśnie rosną. W dobrym planie treningowym po fazach stresu następują więc fazy regeneracji i relaksacji.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina energia i masa mięśniowa!

Oddech

Oddychanie jest czynnością wrodzoną. Wdech, wydech – działa to bez konieczności angażowania świadomości. Niezawodnie, średnio około 20 000 razy każdego dnia. Kiedy uprawiamy sport, oddychamy głębiej, szybciej i intensywniej. Ma to związek z tym, że mięśnie zużywają więcej tlenu. Ma to znaczenie podczas treningów siłowo-wytrzymałościowych. Świadomość oddechu zapewnia że regularnie i głęboko oddychasz.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina energia i masa mięśniowa!

Ruch

Trening siłowy sprzyja wydzielaniu hormonów, które sprawiają, że człowiek staje się muskularny, sprawny, szczęśliwy i pewny siebie. Masa mięśniowa nie tylko pomagają w uzyskaniu wspaniałej sylwetki, ale także w zachowaniu jej na całe życie. Prawidłowo rozwinięty układ mięśniowy to także warunek utrzymania dobrego, ogólnego stanu zdrowia.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina energia i masa mięśniowa!

Emocje

Pozytywne emocje, takie jak radość z sukcesu w osiąganiu kolejnych poziomów w danej dziedzinie i duma z własnych osiągnięć, dają siłę, promują pozytywne myślenie, stymulują koncentrację i budują wiarę w siebie. Negatywne uczucia, pozbawiają siły, wysysają energię, uniemożliwiają rozwój. Stabilny stan emocjonalny jest więc podstawą skutecznego treningu siłowego!

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina energia i masa mięśniowa!

Relacje

Wykupienie karnetu na siłownię i zakup sportowej odzieży, to pierwszy krok do sukcesu w budowie ładnej, prężnej muskulatury, ale to tylko przygotowanie do brutalnej konfrontacji z ciężkimi ćwiczeniami. Jak się zmotywować do regularnych ćwiczeń siłowych? Najlepszą motywację zapewnia wspólny trening w gronie ludzi, wśród których czujesz się dobrze i bezpiecznie!

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina energia i masa mięśniowa!

Trening pomaga budować mięśnie. W rezultacie Twoje ciało staje się mocniejsze i wysportowane. Pomaga również w utracie wagi i utrzymaniu ogólnego, dobrego stanu zdrowia.

Zapoznaj się z Herina energia i masa mięśniowa, która może wspomóc Cię w budowie wydolności fizycznej i masy mięśniowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.