Zdrowie

Łagodna miesiączka w ujęciu siedmiu filarów zdrowia

Każda z nas w całym swoich życiu miesiączkuje około 500 razy. W sumie jest to średnio aż 6 lat życia! Całe lata, które bardzo wiele z nas odbiera jako przykre. Dodatkowo wiele z nas cierpi na zespsł napięcia przedmiesiączkowego (ZNP lub PMS ) – fazę tuż przed rozpoczęciem miesiączki, podczas której często odczuwamy wyjątkowo nieprzyjemne wahania nastroju.

Poznaj program Herina, który może Cię wspomóc w łagodnym przejściu przez miesiączkę!

Łagodna miesiączka i dieta. Nie wszystkie zdajemy sobie sprawę, że dieta ma silny wpływ na przebieg ich miesiączki, jak i czas bezpośrednio przed nią. Warto więc uzupełnić ją o szafran uprawny, który wykazuje działanie wspomagające przebieg łagodnej miesiączki.

Dlatego poznaj program żywieniowy Herina łagodna miesiączka!

Sen

Cykl menstruacyjny jest regulowany przez kobiece hormony: estrogen i progesteron. Jednocześnie te hormony mają wpływ na inne procesy w organizmie, w tym również na sen, a także rytm dobowy. W trakcie menstruacji zachodzą liczne zmiany w naszych organizmach, które mogą mieć wpływ na jej sen. Wiele z nas podczas menstruacji skarży się więc na gorszą jakość snu.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina łagodna miesiączka!

Relaks i pielęgnacja

Łagodna miesiączka i pielęgnacja. Relaksacja i odpoczynek mają pozytywny wpływ na ciało, a także na duszę i dlatego mogą łagodne przejście miesiączki. Jeśli więc żyjemy w ciągłym stresie lub jesteśmy nadmiernie obciążone fizycznie, możemy cierpieć z powodu wzmożonych, nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących miesiączkowaniu.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina łagodna miesiączka!

Oddech

Dla wsparcia łagodnego przejścia miesiączki dobrą wskazówką jest świadome oddychanie, które zaprogramuje ciało i psychikę do fazy relaksu. Jednocześnie zmniejsza się wtedy produkcja hormonów stresu i rozluźniają się napięte mięśnie. Zazwyczaj oddychamy nie myśląc o tym. Ale jeśli nauczymy się świadomie kontrolować nasz oddech, to może on wspierać nasze ciało i umysł w osiąganiu codziennej równowagi.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina łagodna miesiączka!

Ruch

Ćwiczenia fizyczne są pomocne w okresie menstruacji. Ćwiczenia pomagają, ponieważ stymulują one krążenie krwi w całym organizmie. Poprawia się też krążenie krwi w mięśniach brzucha i macicy. Dodatkowo w czasie aktywności fizycznej uwalniane są hormony szczęścia, które zmniejszają występujące u wielu z nas w czasie menstruacji huśtawki nastroju.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina łagodna miesiączka!

Emocje

Łagodna miesiączka i emocje. Wiele z nas w czasie menstruacji skarży się na stany lękowe, złe samopoczucie i załamana emocjonalne. Jest to związane z burzą hormonów, która panuje w organizmie każdej z nas w podczas miesiączki. Ucząc się jak zapanować nad emocjami, pomagamy samym sobie. Dzięki temu możemy pracować i żyć w czasie miesiączki, wykorzystując pełnię swojego potencjału.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina łagodna miesiączka!

Relacje

Łagodna miesiączka i relacje. Mężczyznom trudno jest wczuć się w naszą sytuację podczas menstruacji. U wielu z nich wiedza na ten temat ogranicza się do popularnych mitów. Jednak tym, co najczęściej zauważają są wahania nastroju u swojej partnerki. Właściwe ułożenie relacji z partnerem i najbliższym otoczeniem pomoże Ci w przejściu naturalnego cyklu miesięcznego!

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina łagodna miesiączka!

Menstruacja u każdej z nas przebiega trochę inaczej. Jednak jest jedna rzecz, która łączy nas wszystkie w tym okresie: szczególnie silna potrzeba relaksu i dobrego samopoczucia. Istnieją sposoby wspierania łagodnego przechodzenia przez czas menstruacji.

Zapoznaj się z Herina łagodna miesiączka, która może Cię wspierać w łagodnym przejściu przez menstruację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.