Zdrowie

Lekkie nogi i zdrowe żyły – w siedmiu filarach zdrowia

Nasz układ krwionośny wykonuje ciężką pracę. Podczas gdy tętnice pompują naszą krew z serca do ciała, żyły transportują ją z powrotem do serca, każdego dnia transportując 7000 litrów, często w górę, które przemieszczają się wbrew sile grawitacji. Żyły nóg są więc szczególnie obciążone. Ten wysiłek jest wspierany przez mięśnie nóg oraz przez zastawki żylne, które działają jak zawór zwrotny i tym samym, kierując krew w stronę serca, zapobiegają ponownemu przepływowi krwi w naczyniach.

U wielu osób żyły nóg słabną. Ciężkie nogi i opuchnięte kostki mogą być pierwszymi oznakami osłabienia żylnego. Aby wspierać żyły trzeba podejmować działania na wielu odcinkach.

Poznaj program Herina, który wesprze Cię w zachowaniu lekkich nóg i zdrowych żył!

Jak we wszystkich dziedzinach zdrowia, sposób odżywiania, również w kwestii zdrowia żył odgrywa ważną rolę . Zdrowe odżywianie może mieć pozytywny wpływ na kondycję żył oraz ich prawidłowe funkcjonowanie. Zdrowa dieta dostarcza organizmowi ważnych witamin i mikroelementów a tym samym może zapobiec osłabieniu tkanki łącznej. Warto także włączyć do diety zioła takie jak pokrzywa zwyczajna, która pomaga w utrzymaniu prawidłowego krążenia krwi w nogach i wspiera zmniejszanie uczucia ich zmęczenia. Zasadniczo należy oszczędnie stosować tłuszcz i cukier. Wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych może skutecznie pomóc w utrzymaniu dobrego stanu Twoich żył.

Poznaj program żywieniowy Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Sen

Zaburzenia snu mają negatywny wpływ na całokształt naszego zdrowia. Także na stan układu krążenia i sprawność żył. Co ważne brak zdrowego stanu odbiera nam również energię i motywację do zmian szkodliwych nawyków, które prowadzą do osłabienia zdrowia żył. Dlatego ważnym elementem dbania o kondycję naszych nóg jest zadbanie o zdrowy wypoczynek w nocy.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Relaks i pielęgnacja

Jeśli po długim dniu nogi czują się zmęczone i opuchnięte, to dzieje się to z powodu zatrzymanej w nich krwi. Aby ulżyć zmęczonym żyłom, wystarczy unieść nogi do góry i pozwolić im odpocząć. Warto wykorzystać ten moment, aby dodatkowo odprężyć się fizycznie i psychicznie.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Oddech

Naczynia krwionośne transportują krew z i do serca. Z serca, świeża krew, która wcześniej została wzbogacona w tlen w płucach, rozprowadzana jest po całym organizmie poprzez tętnice. Tlen jest zużywany w metabolizmie komórkowym – i ta krew musi być zwrócona do serca, aby mogła być ponownie wzbogacona o tlen podczas przejścia przez krążenie płucne. Aby krew trafiła z powrotem do serca, konieczna jest nie tylko praca mięśni nóg – ważne jest również oddychanie. Kontrolowane, głębokie oddychanie działa jak wspomagająca krążenie pompa. Świadoma kontrola oddechu pomaga w łagodzeniu objawów „ciężkich nóg”.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Ruch

Jeśli chodzi o zdrowie żył, szczególne znaczenie ma wykorzystanie mięśni stóp i nóg. Naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni nóg działa jak naturalna pompa żylna, która wspiera naczynia w transporcie krwi do serca. Należy unikać długotrwałego siedzenia i często wybierać się, nawet na krótkie, spacery. Wybierać schody, zamiast windy. Generalnie trzeba wprowadzić aktywność fizyczną, jako stały element codziennego życia.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Emocje

Wiele osób często skarży się na opuchnięte, zmęczone lub nawet bolące nogi, szczególnie pod koniec dnia. Zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich dyskomfort może się nasilać, ponieważ naczynia krwionośne są dodatkowo poszerzone przez upał. Uczucie ciężkich nóg może się różnić w zależności od stopnia nasilenia problemu, ale w każdym wypadku powoduje, u dotkniętych tym osób, nie tylko ból, ale również poważny dyskomfort psychiczny. Aby go zniwelować warto poznać i stosować techniki kontroli negatywnych emocji.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Relacje

Nie zaleca się dużego obciążenia nóg przez długotrwałe stanie lub siedzenie. Ulgę przynosi aktywny wypoczynek po pracy, a to często wymaga zrozumienia, pomocy i akceptacji ze strony otoczenia.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina lekkie nogi i zdrowe żyły!

Zapobieganie osłabieniu żylnemu jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia całego organizmu. Należy pamiętać o kompleksowym podejściu do tego obszaru życia.

Zapoznaj się z Herina lekkie nogi i zdrowe żyły, która może Cię wspomóc w dbaniu o zdrowie nóg!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.