Zdrowie

Libido – czyli chęć do aktywności seksualnej

Libido, czyli chęć aktywności seksualnej do drugiej osoby jest trudnym i kłopotliwym tematem, wokół którego splatają się wszelkiego rodzaju mity i pseudonaukowe mądrości. Pożądanie seksualne jest zjawiskiem bardzo indywidualnym. Jednak obudzeniu i utrzymaniu zdrowego pożądania można wspomóc swój organizm.

Poznaj program Herina, który wesprze zdrowe libido!

To, co jemy, ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszego libido. Kupidyn nie zawsze używa strzały, czasami jest to również nóż i widelec. To, czym się na co dzień odżywiamy ma więc wpływ nie tylko na naszą figurę, ale również na pożądanie. Dodatek do codziennych potrwa ziół takich jak liście damiany sprawi, że poczujesz wsparcie swojego naturalnego poziomu libido.

Poznaj program żywieniowy Herina zdrowe libido!

Sen

Jeśli nie dbasz o jakość i długość swojego snu, to z czasem stracisz energię, również tę seksualną. Dobry sen jest więc jednym z głównych czynników zdrowego życia seksualnego.

 Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe libido!

Relaks i pielęgnacja

Podczas gdy mężczyźni chcą się zrelaksować poprzez seks, kobiety zazwyczaj potrzebują być zrelaksowane, aby pragnąć seksu. Pożądanie powstaje w głowie i aby mogło do tego dojść trzeba relaksu, a także odprężenia.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe libido!

Oddech

W stresujących momentach zrównoważony, świadomy oddech może uspokoić umysł. Właściwe metody oddychania pozwalają na głębokie odprężenie, a jest to podstawowy czynnik mający wpływ na libido u kobiet. Oddychamy nie myśląc o tym. Ale jeśli nauczymy się świadomie kontrolować nasz oddech, to może on wspierać zdrowie naszego ciała, a także umysłu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe libido!

Ruch

Sprawność fizyczna i systematyczna aktywność gwarantują udany seks i, jeśli jest praktykowany w dość regularnych odstępach czasu, jest ważnym elementem funkcjonowania związku. Ale zwłaszcza w długotrwałych związkach pragnienie seksu często zanika. Jeżeli popęd znajduje się w kryzysie, aktywność fizyczna może być jednym ze sposobów wspierającym rozpalenie pożądania.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe libido!

Emocje

Wszyscy mamy negatywne emocje, czasem bardziej, czasem mniej intensywne. Czujemy winę, strach lub smutek. Przeważnie te uczucia są krótkotrwałe, ale kiedy się przedłużają zabijają chęć na seks.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe libido!

Relacje

Aby mieć ochotę na seks, potrzebujemy czuć emocjonalny związek z partnerem. Nie tylko właściwa relacja z partnerem, ale także relacje z otoczeniem mają ogromny wpływ na popęd seksualny. Największym wrogiem pożądania jest stres, dlatego również harmonijne stosunki z bliskimi, a także relacje w pracy wpływają na jego poziom.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe libido!

Zdrowe libido umożliwia cieszenie się z życia i związku.

Zapoznaj się z Herina zdrowe libido, która może Cię wspierać w zadbaniu o dobry poziom libido!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.