Zdrowie

Prawidłowy cholesterol w siedmiu filarach życia

Cholesterol jest substancją naturalnie występującą w organizmie, która odgrywa ważną rolę jako składnik ścian komórkowych i jako budulec dla wielu hormonów. Cholesterol prawidłowo występuje w organizmie głownie w dwóch postaciach: lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL) potocznie zwane dobrym cholesterolem oraz, lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) potocznie zwane złym cholesterolem. Zarówno jedna forma jak i druga jest potrzebna dla sprawnego funkcjonowania organizmu, ponieważ bez niego nie może obyć się żadna komórka organizmu. Większość cholesterolu jest produkowana przez nasz organizm. Utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi jest warunkiem utrzymania dobrego stanu zdrowia.

Poznaj program Herina, który będzie Cię wspierać w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi!

Cholesterol sam w sobie nie jest substancją szkodliwą. Potrzebujemy go do budowy hormonów i ścian komórkowych. Jeśli organizm, poprzez dietę, otrzymuje zbyt dużo cholesterolu z zewnątrz, to zmniejsza on własną jego produkcję. Prawidłowo zbilansowana dieta zawierająca m.in. liście karczocha powinna wspierać regulację poziomu cholesterolu we krwi.

Poznaj program żywieniowy Herina prawidłowy cholesterol!

Sen

Niedobór snu to jedna z możliwych przyczyn obniżenia poziomu jakości życia i utraty równowagi w organizmie.  Obniżenie jakości i długości snu ma także negatywny wpływ na profil lipidowy krwi. Zapanowanie nad jakością i ilością snu jest więc jednym z czynników unormowania wartości cholesterolu we krwi.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina prawidłowy cholesterol!

Relaks i pielęgnacja

Stres i poziom cholesterolu są ze sobą ściśle powiązane. Hormony stresu stymulują organizm do pobierania ze swoich rezerw większej ilości energii w postaci kwasów tłuszczowych i glukozy. Aby przetworzyć te składniki odżywcze, wątroba musi produkować więcej cholesterolu i trójglicerydów. Stres prawdopodobnie zakłóca również zdolność organizmu do rozkładu nadmiaru cholesterolu. Dlatego w zmaganiach o utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu i jego frakcji we krwi tak ważna jest umiejętność skutecznego relaksowania się.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina prawidłowy cholesterol!

Oddech

Oddychanie gwarantuje przede wszystkim, że jesteśmy w stanie przyjąć odpowiednią ilość tlenu i odprowadzić dwutlenek węgla. Reguluje to poziom pH w naszym organizmie i umożliwia komórkom właściwe wykorzystanie tlenu do dostarczania energii wszystkim narządom ciała. Okazuje się to bardzo ważne także w przypadku utrzymywania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina prawidłowy cholesterol!

Ruch

Poziom “dobrego” cholesterolu LDL można zwiększyć poprzez regularne uprawianie aktywności fizycznej. Ruch ma również pozytywny wpływ na ciśnienie krwi, a także poprawia wrażliwość komórek na insulinę. W ten sposób serce jest lepiej chronione, a naczynia krwionośne zachowują swoją elastyczność. Integracja ruchowych i sportowych nawyków w codziennym życiu jest więc ważnym elementem utrzymania właściwego poziomu lipidów we krwi.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina prawidłowy cholesterol!

Emocje

Złe emocje utrudniają konsekwentne wprowadzanie w stylu życia zmian konieczny do unormowania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Powodują również stres, który może ten poziom jeszcze podnosić. Jeśli chcesz zapanować nad poziomem cholesterolu musisz nauczyć się kontrolować swoje emocje.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina prawidłowy cholesterol!

Relacje

Starania o regulację prawidłowego poziomu cholesterolu, aby były skuteczne, wymagają dużych zmian w codziennym życiu. Do tego wszystkiego niezbędne jest bezpośrednie wsparcie najbliższego otoczenia. Z pomocą bliskich osób, ich zrozumieniem i motywacją, łatwiej prowadzić styl życia umożlwiający regulację poziomu cholesterolu we krwi.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina prawidłowy cholesterol!

Utrzymanie poziomu cholesterolu na prawidłowym poziomie można osiągnąć poprzez  zmianę styl życia na wielu poziomach.

Zapoznaj się z Herina prawidłowy cholesterol, która będzie Cię wspierać w regulowaniu poziomu cholesterolu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.