Zdrowie

Przygotowanie do ciąży – siedem sfer życia

Jeśli chcesz mieć zdrowe dzieci, Ty i twój partner również musicie być zdrowi. Dlatego oboje powinniście znacznie wcześniej przygotować się do poczęcia dziecka. Przygotowując się do zdrowego przebiegu ciąży, można zapewnić właściwy rozwój zarodka, zwłaszcza w pierwszych, ważnych tygodniach ciąży. Najlepiej jest zacząć myśleć o swoim zdrowiu i stylu życia już na kilka miesięcy przed ciążą.

Poznaj program Herina, który może Cię wspierać w przygotowaniu się do ciąży!

Ciąża jest doskonałym momentem na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, które są dobre dla matki, a w dłuższej perspektywie także dla dziecka. Przyszły ojciec w okresie poprzedzającym staranie się o dziecko również powinien zacząć zwracać uwagę na to, co je. Aby wspomóc działanie diety można wykorzystać działanie pieprzycy peruwiańskiej, która wspiera płodność. Zrównoważona i zróżnicowana dieta i aktywność fizyczna są dobre na każdym etapie życia, ale zwłaszcza w ciąży i w okresie ją poprzedzającym.

Poznaj program żywieniowy Herina przygotowanie do ciąży!

Sen

W pracy i w codziennym życiu, a szczególnie w okresie poprzedzającym ciążę, potrzebujemy pełni naszej energii. Musimy się skutecznie regenerować. Aby napełnić nasze baterie, potrzebujemy regularnego i zdrowego snu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina przygotowanie do ciąży!

Relaks i pielęgnacja

Kiedy nie możemy się zrelaksować, organizm stale działa na wysokich obrotach. Jeśli dzieje się to w dłuższym okresie czasu, następuje wzrost stężenia hormonów stresu. Jest to bardzo niekorzystne szczególnie w okresie przygotowania do ciąży. Pomocne wtedy są działania prowadzące do relaksacji i regeneracji ciała i umysłu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina przygotowanie do ciąży!

Oddech

Wdech, wydech – to takie proste. Prawdopodobnie nie martwisz się o to zbytnio, bo to przecież dzieje się automatycznie. Ale w okresie przygotowań do ciąży również to, co robisz nieświadomie, jest bardzo ważne. Prawidłowe oddychanie w tym okresie może pomóc w tych przygotowaniach. Naucz się świadomie kontrolować oddech i uspokój ciało, a także umysł.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina przygotowanie do ciąży!

Ruch

Ważnym elementem przygotowań do zajścia w ciążę jest aktywny styl życia i regularne ćwiczenia fizyczne. W ten sposób nabierasz formy i zwiększasz prawdopodobieństwo zapłodnienia. A podczas wspólnych ćwiczeń z partnerem wzmacniasz także swój związek.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina przygotowanie do ciąży!

Emocje

W trakcie przygotowań do ciąży niezmiernie ważne jest, aby wierzyć w sukces własnych starań i unikać negatywnych myśli. Jeżeli nasze emocje są pozytywne, to ma to również pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina przygotowanie do ciąży!

Relacje

Pary starające się o dziecko powinny dbać o jak najlepsze wzajemne relacje ze sobą i z otoczeniem, co będzie wpływać na pozytywne funkcjonowanie organizmu. Dobre relacje wpływają zarówno na poziom hormonów w organizmie, jak również przygotowują Was do przyszłej roli rodziców.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina przygotowanie do ciąży!

Twój styl życia, Twoja dieta oraz Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne mają wpływ na zdrowy i niezakłócony rozwój dziecka. Musisz jednak działać znacznie wcześniej przed zajściem w ciążę. Skorzystaj z naszych rytuałów i wykorzystaj planowanie ciąży jako okazję do zwrócenia bardzo świadomej uwagi na swoje ciało, myśli i uczucia.

Zapoznaj się z Herina przygotowanie do ciąży, która może Cię wspomagać w przygotowaniu się do poczęcia nowego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.