Zdrowie

Trzeci trymestr ciąży w siedmiu filarach zdrowia

Dwie trzecie ciąży jest już za Tobą. Twoje ciało bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ten trymestr jest opisywany przez nas jako najbardziej męczący, ponieważ brzuch, teraz już mocno urósł i ogranicza naszą mobilność w codziennym życiu.

Poznaj program Herina, który może Cię wspierać w III trymestrze ciąży!

W ostatnim trymestrze ciąży bardzo ważna jest obfita i bogata w składniki odżywcze dieta. Już w drugim trymestrze Twoje zapotrzebowanie zwiększyło się o 250 kcal, teraz dochodzi do tego kolejne 250 kcal, czyli łącznie musisz dostarczyć sobie i Twojemu dziecku aż 500 kcal więcej niż zwykle. Dziecko w tym czasie nabiera wagi. Za pomocą prawidłowej diety trzeba zadbać, aby ten rozwój przebiegał w sposób optymalny. Pomyśl zatem o uzupełnieniu swoich posiłków np. w owoce żurawiny, które wykazują działanie wspierające zdrowie układu moczowego, co w tym okresie jest niezwykle istotne.

Poznaj program żywieniowy Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Sen

W III trymestrze ciąży narastają zaburzenia fizyczne związane ze wzrostem wielkości dziecka. Liczba wizyt w toalecie stale rośnie, wraz ze wzrostem nacisku dziecka na pęcherz. Coraz większy brzuch, utrudnia przyjęcie wygodnej do snu pozycji. Bóle pleców i klatki piersiowej mogą utrzymywać Cię w stanie czuwania lub budzić, podobnie jak, typowe w tym okresie, skurcze łydek, zgaga i obawy o poród i życie po porodzie.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Relaks i pielęgnacja

Zbliża się termin porodu. Ciesz się tymi małymi chwilami, kiedy możesz być bardzo blisko tej małej istoty wewnątrz Ciebie. Wykorzystaj ten czas, aby maksymalnie odprężyć się i cieszyć marzeniami o dniu, kiedy Twoje dziecko wreszcie ujrzy świat! Pomóc mogą zabiegi relaksacji i pielęgnacji Twojego ciała i umysłu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Oddech

III trymestr ciąży, to czas, w którym coraz częściej odczuwamy zmęczenie i często wiążącą się z nim zadyszkę. Nie myślimy także o tym w jaki sposób oddychamy, ponieważ nasze myśli zaprząta szczęście na myśl o zbliżającym się porodzie, ale także obawa o to, czy sprawdzimy się w roli matek. W rezultacie możemy oddychać zbyt płytko i nie dostarczać sobie i dziecku odpowiedniej ilości tlenu. Świadome oddychanie pomoże Ci nie tylko w utrzymaniu zdrowia fizycznego, ale także psychicznego, ponieważ przyczyni się również do relaksu i odpoczynku.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Ruch

W III trymestrze ciąży Twoje ruchy mogą być już bardzo ograniczone przez powiększający się brzuch. Postaraj się jednak nie zaniedbywać umiarkowanych ćwiczeń fizycznych, choćby tylko w formie  spaceru lub zajęć jogi dla ciężarnych. Codzienny ruch pomoże Ci w odpowiednim dotlenieniu i dobrym samopoczuciu!

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Emocje

W III trymestrze ciąży emocje buzują w każdej z nas. Czujemy jednocześnie tak wiele różnych emocji, że możemy się w nich pogubić. Radość, śmiech i łzy szczęścia przeplatają się ze strachem, obawami. Cieszymy się, bo już niedługo będziemy trzymać w ramionach swoje dziecko, ale martwimy się co w tym czasie przyniesie los. Warto w ostatnim okresie ciąży skupić się na swoich emocjach i zadbać, żeby nie wpłynęły na nas w żaden negatywny sposób.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Relacje

Czas ciąży jest bardzo ekscytujący dla obojga rodziców; od pierwszych zdjęć USG wspólnego dziecka, przez czas oczekiwania , aż do rozwiązania. III trymestr to szczególnie newralgiczny czas zbliżającego się porodu i ostatnich przygotowań. Relacje z otoczeniem, najbliższą rodziną i ojcem dziecka wymagają wtedy wyjątkowej uwagi. Jest to też czas aby w sposób szczególny przygotować się do porodu i okresu tuż po nim. Dobrym rozwiązaniem może być udział w szkole rodzenia, w której dowiesz się nie tylko jak będzie się zachowywać Twoje ciało, ale również jak przygotować się i jak będą wyglądać poszczególne etapy porodu oraz jak możesz zaopiekować się swoim nowonarodzonym maleństwem.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wsparcie III trymestru ciąży!

Kiedy każda z nas wchodzi w III trymestr ciąży, zaczyna się dla nas czas oczekiwania na zbliżający się poród. Niekiedy czujemy się zdenerwowanie, ponieważ zostało nam tak mało czasu. Nie możemy się doczekać rozwiązania i momentu, w którym w końcu będziemy mogły trzymać swoje dziecko na rękach.  Jest to ostatni moment, aby przygotować się do porodu.

Zapoznaj się z Herina wsparcie III trymestru ciąży, która może Ci pomagać w przejściu tego ostatniego okresu ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.