Zdrowie

Wydajność i koncentracja w ujęciu siedmiu filarów zdrowia

Rozkwit naszych intelektualnych możliwości i wydajności przeżywamy we wczesnym dorosłym życiu, w wieku od 18 do 26 lat. Z czasem nasza wydajność spada, ale rośnie bogactwo doświadczeń. W połączeniu z motywacją, ciekawością i zainteresowaniami, ten dodatkowy plus doświadczenia może przyczynić się do doskonałości intelektualnej nawet w podeszłym wieku. Przydatne w tym względzie są przede wszystkim określone nawyki i rutyna.

Poznaj program Herina, które będą wspierać Twoją wydajność i koncentrację!

Nasz mózg jest żarłokiem. Przy średniej wadze 1,5 kilograma zużywa od 17 do 25 procent podstawowej przemiany materii, czyli w stanie spoczynku. Zdrowa dieta prowadzi do utrzymania prawidłowego i optymalnego funkcjonowania Twojego mózgu, a także zapewnia korzystną wydajność intelektualną i koncentrację. Działanie takie wykazuje m.in. eleuterokok kolczasty, który warto zatem dodać do swoich posiłków.

Poznaj program żywieniowy Herina wydajność i koncentracja!

Sen

Zbyt mała ilość snu może znacznie pogorszyć wydajność intelektualną. Zarówno koncentracja, jak i zdolności poznawcze ulegają pogorszeniu. Zaburzenia snu mają długotrwały, szkodliwy wpływ na zdrowie i wydajność. Dobra sprawność umysłowa wymaga więc odpowiedniej ilości snu dobrej jakości.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wydajność i koncentracja!

Relaks i pielęgnacja

Podczas badań aktywności mózgu, z zaskoczeniem stwierdzono, że mózg w trybie pełnego odprężenia, na przykład podczas medytacji, zużywa o wiele więcej energii niż podczas wykonywania zadań. Ten energochłonny stan pozornego spoczynku służy ważnemu celowi – regeneracji. Dlatego nie wolno zaniedbywać działań sprzyjających psychicznemu odprężeniu, ponieważ ma ono olbrzymie znaczenie we wsparciu utrzymania zdrowia psychicznego i fizycznego.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wydajność i koncentracja!

Oddech

Oddech jest odruchem niezbędnym do przeżycia. Świadome wykonywanie go oznacza kontrolowanie wdechu i wydechu, zwiększanie objętości płuc, sprzyjanie koncentracji i zachowaniu równowagi emocjonalnej. Z drugiej strony, nieprawidłowy oddech powoduje upośledzenie krążenia krwi, a także obniżenie sprawności fizycznej i intelektualnej.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wydajność i koncentracja!

Ruch

Podczas uprawiania sportu mózg jest lepiej zaopatrywany w tlen. Nawet podczas zwykłego chodzenia, przepływ krwi do mózgu może być zwiększony o około 20 procent, a nawet o 30 procent przy średnim wysiłku. Ze względu na zwiększony przepływ krwi nie tylko tlen, ale i substancje odżywcze są lepiej transportowane. Naprawdę głębokie efekty, które nawet zmieniają strukturę mózgu, występują jednak szczególnie podczas regularnego uprawiania sportu przez dłuższy okres czasu. Aktywność fizyczna sprzyja tworzeniu się nowych synaps i mechanizmów odbudowy, a także wzmacnianiu już istniejących połączeń mózgowych. Sportowe nawyki mogą więc pomóc zwiększyć Twoje możliwości intelektualne!

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wydajność i koncentracja!

Emocje

Stres i negatywne emocje mogą skutecznie zaburzać pracę synaps. Dlatego ważne jest, aby ograniczyć negatywne emocje i aktywnie wzmacniać te pozytywne. Niestety, negatywne bodźce podążają za nami, podczas gdy pozytywów musimy aktywnie poszukiwać sami. Warto powstrzymać zalew codziennych (głównie negatywnych) wiadomości, które docierają do nas za pośrednictwem mediów. Lepiej wdrożyć w życie nawyki, które skierują nasze emocje na pozytywne tory.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wydajność i koncentracja!

Relacje

Kontakty społeczne wpływają bezpośrednio na strukturę mózgu. Substancja szara w niektórych regionach mózgu jest lepiej chroniona u ludzi, którzy żyją w aktywnym środowisku społecznym niż u ludzi, którzy mają niewiele kontaktów społecznych. Spotkania towarzyskie, wspólne uprawianie sportu, wieczorki dla seniorów lub praca w wolontariacie wspierają więc dłuższe zachowanie zdolności koncentracji i intelektualnej wydajności.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina wydajność i koncentracja!

Stale rosnące wymagania, na które narażona jest większość ludzi w naszym szybko rozwijającym się, pełnym bodźców i wysoce zorientowanym na wyniki społeczeństwie, stanowią ogromne wyzwanie, szczególnie dla pracy mózgu. Aby móc sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie intelektualnej wydajności i koncentracji, trzeba włączyć do swojego życia metody pozwalające na zauważalne wspomaganie wydajności mózgu.

Zapoznaj się z Herina pamięć i koncentracja, która pomoże Ci w osiągnięciu dobrej koncentracji i wydajności intelektualnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.