Zdrowie

Zdrowa tarczyca w ujęciu siedmiu sfer życia

Tarczyca jest niewielkim narządem, zwykle o masie nie większej niż 25 g, położonym poniżej krtani. Zadaniem tarczycy jest wytwarzanie i uwalnianie dwóch hormonów : T3 (tri-iodotyronina) i T4 (tetrajodotyronina lub tyroksyna).

Hormony te, w decydujący sposób, determinują stan metaboliczny organizmu i wpływają na wiele jego funkcji, takich jak gospodarka energetyczna; regulacja ciepłoty ciała; aktywność nerwów, mięśni, serca, krążenia, żołądka i jelit; dobre samopoczucie psychiczne; sprawność seksualna oraz (szczególnie u dzieci) prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny.

Poznaj program Herina, który może wspierać zdrowie Twojej tarczycy!

Rozsądna dieta wpływa na zachowanie zdrowia tarczycy. Należy przede wszystkim spożywać pokarmy, które mogą wspierać i chronić układ rozrodczy mężczyzny na długie lata. Warto, na przykład, włączyć do diety owoce, warzywa zawierające witaminę C oraz produkty bogate w żelazo. Unikać zaś należy spożywania nadmiernych ilości cukru i tłuszczy zwierzęcych. Nie należy zapominać również o dobroczynnym działaniu ziół takich jak wierzbówka kiprzyca, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Stosując zdrową dietę świadomie wspierasz swoją tarczycę.

Dlatego poznaj program żywieniowy Herina zdrowa tarczyca!

Sen

Prawidłowe funkcjonowanie tarczycy pozostaje w ścisłym związku z jakością snu.  We wsparciu zachowania zdrowia tarczycy szczególnie istotną rolę odgrywają dobre nawyki, które pozwolą na dobry wypoczynek, uspokojenie i regenerację.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowa tarczyca!

Relaks i pielęgnacja

Tarczyca jest narządem kontrolującym liczne funkcje organizmu. Prawidłowe funkcjonowanie tarczycy ma pozytywny wpływ także na samopoczucie psychiczne. Istnieją obserwacje, wskazujące na związek występujący pomiędzy sytuacjami stresowymi, a pogorszeniem stanu tarczycy. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji ekstremalnie stresujących. Dlatego ważne jest aby nauczyć się technik relaksacyjnych, które takie stresujące sytuację pomogą rozładowywać.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowa tarczyca!

Oddech

U osób zdrowych tarczyca znajduje się poniżej krtani i jest mniej więcej wielkości orzecha włoskiego. Świadome oddychanie pomaga wykorzystać działania hormonów tarczycy przez co wspiera jej zdrowie.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowa tarczyca!

Ruch

Ważnym elementem pomagającym w zachowaniu zdrowia tarczycy jest aktywny styl życia i regularne ćwiczenia fizyczne. Nabierając formy, zwiększasz prawdopodobieństwo zachowania prawidłowych procesów regeneracji tarczycy. Co więcej prawidłowe zorganizowanie ćwiczeń w ciągu dnia, może wpłynąć pozytywnie na Twoją gospodarkę zasobami energii w ciągu dnia np. np. poprzez aktywizację procesów energetycznych kiedy jesteś w pracy, czy wsparcie odpowiedniego wyciszenia przed snem.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowa tarczyca!

Emocje

Dla zachowania zdrowia tarczycy ważne jest odpowiednie zarządzanie emocjami i nastrojem. Pozytywne emocje prowadzą do zdrowia, a spirala negatywnych emocji utrzymująca się w długim okresie może nas od tego zdrowia oddalać.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowa tarczyca!

Relacje

Konflikty z ludźmi z najbliższego otoczenia są głównym źródłem codziennego stresu. Długotrwały stres i wynikający z niego podwyższony poziom kortyzolu zmniejsza zdolność wątroby do usuwania nadmiaru estrogenu z krwi. Podwyższone stężenie estrogenów we krwi zwiększa stężenie TBG (ang. thyroid binding globulin) we krwi. TBG są białkami transportowymi przenoszącymi we krwi hormony tarczycy T3 i T4, które muszą najpierw zostać uwolnione z tego białka transportowego, zanim będą mogły aktywować odpowiednie receptory. Przy wysokim poziomie TBG, udział wolnych hormonów tarczycy we krwi rośnie, co daje więcej jodu. Praca tarczycy nie jest wtedy prawidłowa. Zadbaj o harmonię w Twoich społecznych kontaktach!

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowa tarczyca!

Mały organ, a jednak tak ważny: zdrowa tarczyca odgrywa decydującą rolę w procesie przemiany materii w organizmie człowieka. Wytwarza ona hormony, które wpływają na liczne funkcje życiowe. Dlatego warto pamiętać o znaczeniu tarczycy i wprowadzić do swojego życia nawyki, które zapewnią jej doskonałą formę.

Dlatego zapoznaj się z Herina zdrowa tarczyca, która może Cię wspierać w zachowaniu zdrowia Twojej tarczycy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.