Zdrowie

Drogi moczowe – jak je wspierać w siedmiu strefach życia

Nerki produkują mocz, razem z cewką moczową, pęcherzem i moczowodami tworzą system eliminujący toksyny z organizmu i utrzymujący bilans wody organizmu. Cewka moczowa i drogi moczowe są podatne na różnego rodzaju dolegliwości, które mają wpływ na ogólne samopoczucie człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich zdrowie i dobrą kondycję.

Poznaj program Herina, który wspiera zdrowie Twoich dróg moczowych!

Aby utrzymać drogi moczowe w odpowiedniej formie należy zwrócić uwagę na wiele czynników, w tym także na dobór odpowiedniej diety. Najważniejszą rzeczą jest w tym wypadku picie odpowiedniej ilości płynów, która pobudza nerki do pracy i umożliwia im produkowanie moczu, z którym wydalane są toksyny. Dodatkowo warto w dietę włączyć składniki ziołowe takie jak liście maliny właściwej, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych.

Poznaj program żywieniowy Herina zdrowe drogi moczowe!

Sen

Dobry sen wpływa na procesy regeneracji w organizmie, w tym również na zdrowie nerek.

Sprawdź z pewnością jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe drogi moczowe!

Relaks i pielęgnacja

Wielokrotnie spotykamy się z momentami w życiu, w których musimy przejść przez stresujący dzień. Może to być dzień rozmowy o pracę, ważne wydarzenie rodzinne i wiele, wiele innych. Często wiąże się to z częstymi wizytami w toalecie, spowodowanymi uczuciem pełnego pęcherza. Zdarza się, że stres powoduje taki stan w naszym organizmie. Na szczęście można wspomóc jego redukcję, stosując odpowiednie techniki relaksacyjne.

Sprawdź z pewnością jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe drogi moczowe!

Oddech

Prawidłowy oddech wpływa na pracę mięśni dna miednicy. W zachowaniu zdrowia dróg moczowych pomocne mogą być techniki oddechowe, wspierające ćwiczenia mięśni dolnej części brzucha.

Sprawdź z pewnością jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe drogi moczowe!

Ruch

Aktywność fizyczna pomaga na zachowaniu prawidłowego funkcjonowania dróg moczowych. Dlatego ażny jest prawidłowy dobór ćwiczeń, w tym unikanie forsownego wysiłku i podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Sprawdź z pewnością jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe drogi moczowe!

Emocje

Stan dróg moczowych może być związany również z odczuwanymi emocjami, które wpływają na zdrowie psychiczne człowieka. Dlatego skuteczne radzenie sobie z negatywnymi emocjami, pomoże również w zachowaniu zdrowia dróg moczowych.

Sprawdź z pewnością jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe drogi moczowe!

Relacje

Zdrowie dróg moczowych, a także związana z tym swoboda przemieszczania się, brak lęku czy uda się dotrzeć na czas do następnej toalety kiedy jesteśmy poza domem, wpływają na możliwość efektywnego budowania relacji społecznych.

Dlatego sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe drogi moczowe!

Nerki i drogi moczowe tworzą bez wątpienia złożony, żywotny układ narządowy, który stale spełnia wiele zadań. Codziennie przez nerki przepływa ok. 1800 litrów krwi, które są oczyszczane przez bardzo delikatny system filtracyjny. Stan naszego zdrowia zależy od prawidłowego działania tego systemu.  Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad chroniących Twój układ moczowy.

Na koniec zapoznaj się z Herina zdrowe drogi moczowe, która może Cię wspierać w utrzymaniu zdrowia Twoich dróg moczowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.