Zdrowie

Zdrowe włosy, skóra i paznokcie w siedmiu filarach zdrowia

Zdrowa skóra, włosy i paznokcie to dla wielu osób jedne z najważniejszych atrybutów urody. Zdrowie naszej skóry, włosów i paznokci idzie w parze ze zdrowym stylem życia. Skóra, podobnie jak włosy i paznokcie, chroni ciało przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi. Jednocześnie jest największym organem zmysłów.

Ponadto skóra spełnia ważne zadania w przemianie materii. Dodatkowo, jako część systemu odpornościowego odgrywa istotną rolę w systemie obronnym organizmu, a tym samym dla ogólnego zdrowia organizmu. Dlatego często można stwierdzić, patrząc na wygląd skóry, włosów i paznokci, jaki jest stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Poznaj program Herina, który przysłuży się zdrowiu Twoich włosów, skóry i paznokci!

Przez całkowity lub częściowy brak niektórych ważnych składników odżywczych, skóra, włosy i paznokcie mogą tracić swoją dobrą kondycję. Dlatego zrównoważona dieta jest szczególnie istotna dla pięknej skóry, zdrowej struktury włosów i mocnych paznokci. Nasza codzienna dieta dostarcza skórze, ale także włosom i paznokciom, składników potrzebnych też dla metabolizmu całego organizmu. Są nimi m.in. cynk, biotyna i żelazo. Poza tym dieta bogata w składniki ziołowe takie jak pokrzywa zwyczajna, która wykazuje działanie wspierające kondycję skóry, włosów i paznokci, będzie korzystnie wpływać na zachowanie ich w zdrowiu.

Poznaj program żywieniowy Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Sen

Zdrowy sen jest ważny dla regeneracji naszej skóry. Ma również wpływ na stan naszych włosów i paznokci. Do utrzymania ich w dobrej formie nasz organizm potrzebuje hormonu wzrostu, który  uwalniany jest przede wszystkim podczas snu. Zbyt mała ilość snu wpływa negatywnie na stan skóry, włosów i paznokci i dodatkowo powoduje uwalnianie hormonu stresu – kortyzolu, który osłabia tkankę łączną i sprzyja przyśpieszonemu starzeniu się skóry.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Relaks i pielęgnacja

Wygląd skóry, włosów i paznokci jest odbiciem stanu naszego ducha! Skóra i włosy bardzo szybko reagują na otoczenie, czasami skóra jest zaczerwieniona, czasami swędzi, a następnie bez ostrzeżenia pojawia się duży pryszcz a włosy zaczynają wypadać. Warto zrozumieć jaki wpływ stres emocjonalny ma na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Za każdym razem kiedy zrelaksujesz się psychicznie przyczyniasz się do poprawy stanu Twojej skóry, włosów i paznokci.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Oddech

Tlen jest nie tylko niezbędny do przeżycia, ale to także skuteczny środek przeciw starzeniu się skóry, włosów i paznokci. Skóra potrzebuje wystarczającej ilości tlenu, aby wyglądać zdrowo i pięknie. Organizm musi być stale zaopatrywany w świeże powietrze, a tym samym w tlen. Opanowanie technik świadomego oddychania, to jedna z metod na pomoc w uzyskaniu świetnego wyglądu Twojej skóry, włosów i paznokci.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Ruch

Nie jest tajemnicą, że sport poprawia nasze ogólne samopoczucie i ma pozytywny wpływ na zdrowie. Można zauważyć bezpośredni związek między ćwiczeniami a kondycją skóry, włosów i paznokci. Kiedy się poruszamy, skóra jest intensywnie odżywiona i ukrwiona. Widać to gołym okiem, kiedy po wysiłku zaczerwieniają się nam policzki. Dodatkowo, regularne uprawianie sportu sprzyja redukcji hormonów stresu, co przekłada się na wsparcie pięknego wyglądu nie tylko skóry, ale również włosów i paznokci.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Emocje

Zwykle mówi się, że to oczy są zwierciadłem duszy, ale tak naprawdę jest to skóra, a także włosy i paznokcie. Kiedy jesteśmy przygnębieni, przepełniają nas negatywne emocje, nasz stan jest psychiczny natychmiast znajduje swoje odbicie w wyglądzie naszej skóry, włosów i paznokci. Wyglądamy na zmęczonych i starszych niż normalnie. Zapanowanie nad negatywnymi emocjami pomaga w utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Relacje

Na naszej skórze odbijają się nasze uczucia: rumienimy się ze wstydu, pocimy się lub dostajemy gęsiej skórki ze strachu. Wzajemne oddziaływanie ciała i duszy jest szczególnie widoczne na naszej skórze w przypadku konfliktów występujących w naszym społecznym otoczeniu. Zdrowy wygląd naszej skóry, włosów i paznokci w dużej mierze zależy od naszych umiejętności radzenia sobie z problemami w kontakcie z otaczającymi nas ludźmi.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie!

Piękna, elastyczna skóra, lśniące włosy, mocne paznokcie to pragnienie wielu ludzi. Problemy ze skórą mogą mieć bardzo różne przyczyny. Poza indywidualnymi uwarunkowaniami, ważne są też nawyki żywieniowe i ogólnie zdrowy, bądź niezdrowy styl życia. Wspaniały wygląd skóry, włosów i paznokci mogą Ci zapewnić jedynie kompleksowe działania na wielu poziomach.

Zapoznaj się z Herina zdrowe włosy, skóra i paznokcie, która może pomóc Ci wspierać zdrowie Twojej skóry, włosów i paznokci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.