Zdrowie

Zdrowy poziom cukru we krwi

Za każdym razem, kiedy zjemy coś, co zawiera cukry proste, wzrasta poziom cukru we krwi. Następnie nasza trzustka uwalnia do krwi insulinę. W idealnej sytuacji, insulina “otwiera” komórki na cukier, tak aby mógł być używany lub przechowywany w komórce, a jego poziom we krwi spadał.

Problemy zaczynają się gdy przez wiele lat nasza dieta zawiera nadmierną ilość węglowodanów prostych. Może to doprowadzać do stanu, w którym poziom cukru we krwi nie spada, a trzustka uwalnia coraz więcej insuliny, która hamuje rozpad tłuszczu, przez co szybko przybieramy na wadze.

Poznaj program Herina, który może Cię wspomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi!

Węglowodany są prawie we wszystkim co jemy. Kasze, makarony, warzywa, owoce. Mnóstwo osób słodzi herbatę i kawę. Dodatkowo otaczają nas wokół słodycze. Spotkanie ze znajomymi, impreza rodzinna, ciężki dzień – to wszystko, to doskonałe „okazje”, a właściwie wymówki, żeby zjeść czekoladę czy kawałek ciasta. W rezultacie spożywamy często zdecydowanie więcej cukru niż powinniśmy, co może odbijać się na naszym zdrowiu. Kluczem do zachowania właściwego poziomu cukru we krwi jest odpowiednia dieta. Dodatkowym wsparciem w utrzymaniu prawidłowego cukru we krwi mogą być również uzupełniające ją zioła takie jak kozieradka pospolita.

Poznaj program żywieniowy Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Sen

Dobry sen zapewnia głęboki relaks i regenerację. Dla wszystkich bardzo ważny jest zdrowy, wysokiej jakości sen. Dobrej jakości sen powoduje, że trzustka produkuje odpowiednią ilość insuliny, co umożliwia zachowanie właściwego poziomu cukru we krwi. Pozytywnie wpływa to na nasz apetyt, a także potrzebę codziennego wysiłku fizycznego.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej sen przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Relaks i pielęgnacja

Stres może wpływać na poziom cukru we krwi. Pod wpływem stresu wydzielane są hormony, takie jak kortyzol. Hormon ten powodują wzrost poziomu cukru we krwi. Relaksacja stymuluje również produkcję insuliny. W zachowaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi mogą więc pomagać zabiegi relaksacji i regeneracji ciała, a także umysłu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relaks i pielęgnację przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Oddech

Zbyt rzadko zdajemy sobie sprawę, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie ma prawidłowy i świadomy oddech. Dzięki prawidłowemu oddychaniu pobudzamy wszystkie funkcje organizmu. Poprawiamy oddychanie komórkowe, normalizujemy również nasz metabolizm, co pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi. Zazwyczaj oddychamy nie myśląc o tym. Ale jeśli nauczymy się świadomie kontrolować nasz oddech, to może on pomóc w poprawie zdrowia ciała i umysłu.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej oddech przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Ruch

Uprawianie sportu ma wiele zalet. Podczas ćwiczeń Twoje mięśnie intensywnie zużywają glukozę, co wydatnie obniża poziom cukru we krwi. Jeszcze długi czas, po zakończeniu ćwiczeń Twoje mięśnie wciąż pobierają cukier z krwi, aby wypełnić zużyte zapasy. Jeśli regularnie ćwiczysz, Twoje komórki mięśniowe lepiej reagują na insulinę i mogą skuteczniej przerobić cukier na energię.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej ruch przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Emocje

Osoby chcące kontrolować poziom cukru we krwi powinny pracować nad odczuwanymi emocjami. Sytuacje stresowe zwiększają wydzielanie adrenaliny i kortyzolu, a nadnercza powodują uwolnienie cukru przechowywanego w różnych narządach ciała. Prowadzi to do wzrostu poziomu cukru we krwi.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej emocje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Relacje

Dobre stosunki z najbliższym partnerem, czy ludźmi ze środowiska zawodowego mogą być pomocne również w kontroli cukru we krwi. Życzliwy partner i przyjaciele pomogą Ci w utrzymaniu zdrowej diety oraz dobrej kondycji fizycznej.

Sprawdź jakie techniki w strefie życia obejmującej relacje przygotowaliśmy dla Ciebie w Herina zdrowy poziom cukru we krwi!

Utrzymywanie właściwego poziomu cukru we krwi jest zadaniem, które trzeba na stałe włączyć do swojego życia. Obejmuje to nie tylko wiedzę o własnym ciele, ale również powtarzające się, rutynowe działania. Świadome, zrelaksowane podejście do problemu pomoże Ci w utrzymaniu wysokiej jakości życia.

Zapoznaj się z Herina zdrowy poziom cukru we krwi, która może Cię wspomóc w kontroli prawidłowego poziomu cukru we krwi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.